Sevgili Gazili,

Sizlere nasıl en iyiyi, en doğruyu, en güzeli sunarız arayışları bizi özellikle son sınıf öğrencileri, mezun ve iş arayan Gazili dostlarımıza Mentorluk konusunda içimizden biri olan iş dünyasına köşe yazıları, kitapları, üniversite  dersleri, Kariyer Danışmanlığı  ve Mentorlüğü ile  ışık tutan İlham Süheyl Aygül’e getirdi.

Kendisinden yoğun gündemine rağmen Mentorluk komitemize tam destek vermek  konusunda söz aldık. Çeyrek aylarda Ankara’ya gelerek Gazili’ye mentorluk yapmak ve yol göstermek konusunda, diğer zamanlarda ise İstanbul’daki Gazili dostlarımıza dönük mentorluk seansları yapılması konusunda  seans verilmesi sözü aldık.

Kendisi ayrıca iş dünyası ve kariyer hakkında dergimizde düzenli olarak yazacak.

Kendisine bir Gazili olarak  paylaşımları ve desteği için peşin teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başkan

Oya Hacıalioğlu

13891846_1142678995802258_2284117243882834_n

İLHAM SÜHEYL AYGÜL

1987 Gazi İşletme mezunudur. Çeyrek asrı aşan  iş tecrübesinin, TURKKARİYER’i kurmadan önceki on yedi yıllık kısmında farklı kademelerde üst düzey yöneticilik yaptı. Özel sektörün en büyük bankasında Müfettiş olarak başladığı finans sektöründe iş geliştirme, satış ve pazarlama odaklı görevler aldı; iki önemli segmentte iş birimi başkanı olarak görev yaptı. İnsan seçme ve yerleştirme konusunda binlerce mülakatta yer aldı. Beyaz Yakalının Seyir, Akıl ve Keyif Defteri üçleme kitapları ve bunları takip eden İlham Veren ve Harika Kariyer kitapları aylarca en çok satanlar listesinde yer aldı. 2012 yılında “Finans Sektörünün En Çok Okunan Yazarı” seçildi. Koçluk ve mentorluk konusunda iş dünyasında birçok kişiye danışmanlık verdi. Bahçeşehir Üniversitesinde HR Management MBA programı içinde Türkiye’de ve dünyada ilk CHO=Chief Happiness Officer (Mutluluktan Sorumlu Başkan) modelini geliştirdi ve en iyi İK uygulaması ödülünü kazandı. “Mobbing Anıtı Kurulması”, “Yetenek Ajanslarının Açılması” ve “İnsan Sermayesi Bakanlığı” kurulması gibi kamuoyunda ses getiren fikirlerin sahibi. Sekiz yıldır TURKKARİYER’in yönetim kurulu başkanı olan Aygül, çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapmakta, üniversitelerde MBA gruplarına ders vermektedir. Birçok STK, dernek ve hayır kurumlarında kurucu olarak aktif görev almaktadır.