Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ödüllendirildi. Üniversitemiz Mimar Kemaleddin Salonunda 4 Ekim’de  “ Öğrenci Toplulukları Ödül Töreni” yapıldı. Törende geçtiğimiz yıl başarılı çalışmalarda bulunan 49 öğrenci topluluğuna ödül verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan ise konuşmasında Üniversitemiz bünyesinde çok farklı alanlarda faaliyet gösteren 201 öğrenci topluluğu olduğunu ve bu topluluklara üye olan öğrenci sayısının ise 11 bin 500 olduğunu söyledi. Uslan, konuşmasına şöyle devam etti:  “Bilim, sanat, kültür, araştırma, sosyal sorumluluk ve spor gibi alanlarda Üniversitemize değer katan topluluklarımızın sayısı ve topluluk üye sayısı memnuniyet vericidir. Bir  çok farklı alana hizmet eden üniversitemiz bünyesinde böylesine güzel bir tablo görmek bir taraftan özelde üniversite öğrencimizin iç dinamiklerini sağlamada kendi özgüvenini ve birlikteliğini yakalamışken, diğer taraftan öğrencilerimizin toplumla bütünleşmesi anlamında önce başkent Ankara’ya sonrasında da Türkiye’ye uzanan bir köprünün adeta yapı taşı görünümündedirler.”

Konuşmasında öğrenci topluluklarının üniversiteye değer kattığını vurgulayan Uslan, öğrencilere kurum adına yürütmüş oldukları faaliyetlerden dolayı teşekkür etti. Öğrenci topluluklarının üyeleri ödüllerini Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan’ın elinden aldı.

 

Yönetim Kurulu Başkanımız Oya Hacıalioğlu , Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ahmet Eniş ve Serap Başpınar Ödül törenine katıldılar. Ödül alan Tüm Öğrencilerimizi ve Akademik Liderlerimizi tebrik eder, Başarılarının devamını dileriz.

 

20171004_110622.jpg

topluluklar