İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni ve Nostalji Mezuniyet Töreni 100. Yıl Kültür Merkezin de yapıldı.
Tören öncesi 37 yıl sonra mezun oldukları okula yeniden gelen 1980 AİTİA Ekonomi Fakültesi mezunlarının heyecanlarını birlikte yaşadık.

1

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp, Sayın Dekanımız Prof. Dr. Gonca Bayraktar Durgun açılış konuşmasıyla devam etti. Dekanımız akademi, bürokrasi, siyaset ve iş dünyasında bir çok mezunumuzun olduğunu, işbirlikleriyle daha etkili ve verimli başarılara imza atabileceğimizi söyledi. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Uslan Gazi Üniversitesinin dünya ve Türkiye’deki akademik konumu hakkında bilgiler verdi. Mezunlar Derneği ile iş birliğinin önemini vurguladı.

 

Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran tarafından dönem açılış dersi sunumu yapıldı. Tören; teşekkür plaketi takdimi, cübbe gitme töreniyle devam etti.

Programın sonunda, İİBF ve 1980 AİTİA Ekonomi Fakültesi Mezunları Mezuniyet Töreni yapıldı. Coşkuyla gerçekleşen tören de,37 yıl sonra yeniden öğrenci olma mutluluğunu yaşayan 1980 AİTİA Ekonomi Fakültesi mezunlarının sevinçlerini,mutluluklarını paylaştık.

1980 AİTİA Ekonomi Fakültesi Mezunları Derneğimize üye oldular. Keyifli geçen günün ikramlarını “Bir Buket Meyve ” gerçekleştirdi.  Teşekkür ederiz.

Tüm fotoğraflar ve videolar için ; GÜ İİBF

http://www.birbuketmeyve.com/