Halim_Ates_261107

20 Mart 2018 Salı saat: 14.00 de İİBF 100.Yıl Konferans salonun da gerçekleşecek  3.Kariyer & Girişimcilik konferansında konuşmacı olarak katılacak Sayın Halim ATEŞ , TELİA SONERA Avrasya Başkanı.

Sayın Halim Ateş, Gazi Üniversitesi mezunu.

2008 yılında TeliaSonera AB ve Turkcell’in Avrasya bölgesindeki stratejik yatırımlarını yöneten Fintur Holdings’in COO’su (Chief Operating Officer)olan  Sayın Halim ATEŞ, Nisan 2006 dan 2008 ‘e kadar Azercell Telecom’un CEO’su olarak görev yapmış. 2002-2006 yılları arasında Fintur Holdings’in yönettiği başka bir şirket olan Moldcell’in CEO’su olarak hizmet verdi. 1998-2002 döneminde Fintur Holdings ve Turkcell’in insan kaynakları departmanlarında çalıştı. 

TeliaSonera Eurasia Başkanı ve Fintur Holdings CEO’su Tero Kivisaari, Halim Ateş’in Fintur Holdings COO’luğuna atanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Uzun süredir Halim Ateş ile birlikte çalışıyoruz. Bu süre içerisinde tüm görevlerini başarıyla tamamlayan Halim Ateş, Azercell CEO’luğu döneminde, şirketin liderliğini koruyup, pazar payını da yüzde 70’in üzerine çıkarmıştır. Halim Ateş’in bölge konusundaki bilgisi ve güçlü liderlik özellikleri ile Avrasya’daki lider iletişim sağlayıcısı olma konusundaki hedefimizi başarmamızda önemli rol oynayacağına inancım sonsuzdur.”

Kaynak; Habertürk

Habertürk