FTM_8725

Yeni yönetim, yeni dönem, yeni umutlar

 

Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin 6. Olağan Genel Kurulu, 12 Mayıs Cumartesi günü, TEV Ankara Şubesi toplantı salonunda, 129 üyenin katılımı ile yapıldı.
Bugüne kadar yapılanlar arasında en kalabalık genel kurul olarak tarihe geçen kongre, Sayın Ömer Turna, Sayın Veli Sarıtoprak, Sayın Nezih Allıoğlu ve Sayın İlyas Kara’dan meydana gelen divana seçilmesi ile genel kurul çalışmaları başladı.
Gazi Mezunlar Derneği Başkanı Oya Hacıalioğlu, açılış konuşmasında, üniversitenin bölünmesinin gölgesinde bir genel kurul süreci yaşadıklarını dile getirdi. Hacıalioğlu, bölünmenin yaşanmaması için bir dizi görüşme yaptıklarını, derneğin tüm gücünü kullandıklarını ancak tasarının yasalaşmasını engelleyemediklerini anlattı.
Yaptıkları faaliyetleri anlatırken herhangi bir siyasi parti ile asla özdeşleşmediklerini, ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) ve ÜNİDİP’e (Üniversite – İş Dünyası İşbirliği Platformu )  üye olunduğunu ve ‘Gazili’ adıyla bir dergiyi yayına çıkardıklarını dile getirdi. Hacıalioğlu Türkiye Barolar Birliği ile üyelere imkanlar açacak bir protokol için prensipte anlaşıldığını, yine üyelerin kullanımı için bir sosyal tesis arandığını da sözlerine ekledi.
Başkan Oya Hacıalioğlu’nun konuşmasından sonra geçmiş dönem faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi.
Ardından gelir-gider raporu oya sunuldu, oy birliği ile kabul edildi.
Aynı şekilde, Denetleme Kurulu raporu da okunduktan sonra oy birliği ile kabul edildi.
Genel Kurul da tüzük tadili, genel kabul alarak bir başka genel kurula bırakıldı.
Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ nin seçimli genel kurulun da iki liste yarıştı.

Açık oylama yönteminin kullanıldığı seçimde Oya Hacıalioğlu, Av. Onur Erkman, Şenol Tulga,Nazan Büyükhatipoğlu, Hasan Kulaç, Av.Yusuf Burak Aslanpınar, Hüseyin Fehmi Narlı’ dan oluşan liste 69 oy alarak Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ nin yeni yönetimini oluşturdu.
Gülsün Tiltak, Sema Akaslan, İsa Ömercan, Cengiz Barçın, Ahmet Eniş, Şebnem Taşkaya ve Sevim Aşçı’dan müteşekkil liste ise 59 oy aldı.