cropped-gazi-ilk-muallim-mektebi.jpg

Gazi Mustafa Kemal’in 1926 yılında henüz genç bir Cumhuriyete lâyık görerek kurduğu Muallim Mektebi’nden doğarak 1982 yılında yeniden yapılandırılan üniversitemizin mezunlar derneği bu yapılanmadan ancak yirmi dört yıl sonra, Onursal Başkanımız Prof. Dr. Kadri Yamaç’ın önderliğinde, 15 Haziran 2006 tarihinde kurulmuştur.

Derneğimizin kurucu başkanı Prof. Dr. Meltem Önder bu sorumluluğu 11 Ekim 2008 tarihli Olağanüstü Genel Kurul da Ferhan Özkara’ya devretmiş; Özkara ise başkanlık görevini 30 Mayıs 2009 tarihinde yeniden seçildiği II. Olağan Genel Kuruldan 20 Ocak 2016 tarihine dek sürdürmüştür.

4 Şubat 2016’da başkanlık görevini devralan Ömer Turna bir yılı aşkın sürenin ardından taşıdığı liderlik bayrağını 30 Mayıs 2017 tarihli II. Olağanüstü Genel Kurulda oybirliği ile başkan seçilen Oya Hacıalioğlu’na devretmiştir.

Kurulduğu günden bu yana üniversitemizle işbirliği yapan derneğimiz, öğrencilerimize burs desteği sağlamış, sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek hayata geçirmiş ve mezunlarıyla mensuplarını bir araya getirebilmek için muhtelif etkinlikler düzenlemiştir.

“Gazi’li olmak ayrıcalıktır” şiarıyla çalışmalarına devam eden derneğimiz, üyeliğe davet ettiği tüm mezun ve mensuplarıyla yol arkadaşlığı etmekten ve güç birliği yaratmaktan mutluluk duymaktadır.