“Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği Fotoğraf Topluluğu” 2014 yılı Ekim ayında Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim Kuruluna yaptığım öneri ile kuruldu.

Amaç,

“ Mezunlar arasında fotoğraf sanatı ile ilgilenenleri bir araya getirmek, birlikte üretim yapmak, fotoğraf sergileri açmak, gösteriler düzenlemek, seminer vererek fotoğraf sanatına katkıda bulunmak, birlik, beraberlik, dayanışmayı sağlamaktır”

Yönetim Kurulunun onayından sonra facebook ve mail grupları üzerinden yaptığım duyuru ile;  Enstitü, Akademi, Yüksek Okul, Fakülte, Meslek Yüksek Okulu, Öğretim Üyeleri, Gazi Üniversitesi’ nde Master ve Doktora yapanlar, öğrenciler ve Gazi Üniversitesinde görev yapan herkese çağrıda bulundum.

Fotoğraf topluluğumuzda şu an 67 kişi var. Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği Fotoğraf Topluluğu olarak 1. Fotoğraf Sergimizi 4 Aralık 2015 tarihinde açtık. Sergimizde 48 kişinin fotoğrafı yer aldı. 48 kişiden 46 kişi Ankara’dan katılırken; Bahar Özmen Balıkesir’ den, Onur Avcı’ da İstanbul’dan katıldı.

Sergide yer alan fotoğraflardan;  Doğanay SEVİNDİK (açık artırma ile), Fatma AKCENGİZ, Fatma KIRIMLI GÖKMEN, İmren DOĞAN, Kadriye UYSAL, Mehmet Zeki AYDIN, Nesrin KOÇOĞLU, Nurhayat KAYA, R. Fügen BAŞ KENT ve Yusuf BAL arkadaşlarımızın fotoğrafı satıldı.

Satılan fotoğrafların bedelleri BURS amaçlı olarak kullanılmak üzere mezunlar derneğimize teslim edildi.

İlk sergimizde yüksek katılım ilerisi için hepimizi ümitlendirdi. Fotoğrafların baskı ve çerçeve masrafları fotoğrafçılar tarafından karşılandı. Bu özveriden dolayı arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Bu sergi ile birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşmanın iyi bir örneği verdiğimizi düşünüyorum. *”GAZİLİ’ ler bir araya gelemez” imajını da kırdığımızı düşünüyorum.

36 sene önce öğrenciliğim dönemimdeki gibi, müzik tiyatro, halk oyunları gibi gibi tüm sosyal faaliyetlerin bir arada sunulduğu “DAĞARCIK GÜNLERİ” ni yeniden hayata geçirmek için alanında faaliyet gösteren tüm mezunlarımızın bir araya geleceğini ümit ediyorum.

Biz fotoğraf ile ilk adımı attık.  Sıra sizlerde.

 

Saygılarımla

Doğanay SEVİNDİK

86, Bankacılık

sergi afişdoğanay sevindikfatma kırımlı gökmennesrin koçoğluFatma akcengizMehmet Zeki Aydın,İsmetpaşa Mahallesi,2014 copy+++++nurhayat kayaR.Fügen Baş Kentyusuf balmren doğankadriye uysal