Profesyonel danışmanlık hizmeti almanın en önemli avantajı; öğrenciye akademik anlamda en uygun ve en doğru seçeneklerin düzgün bir şekilde sunulabilmesidir. Yanlış tercihler hem zaman hem de para kaybıdır. Başvuru belgelerinin son derece özenli ve doğru hazırlanması gerektiğinin gerçeği yadsınamaz.  Özellikle niyet mektubu başvuru yapılan okulun öğrenciyi tanıması, kendisini ifade yeteneğini ölçmesi ve motivasyonunu değerlendirmesi açısından çok önemlidir. Danışmanlık hizmetimizin içinde yer alan niyet mektubu dahil başvuru sürecindeki her alanda profesyonel destek sağlanmasının yanı sıra yılların deneyimi ve uluslararası eğitim sektöründeki itibarimiz sayesinde öğrencilerimizin başvuru takipleri bire bir fakültelerle iletişim ile gerçekleştirilir.

Arzu eden tüm Gazi’liler, Yurtdısı Eğitim danışmanları Zeynep Yaratan ve Zeynep Kıvanç’a ulaşarak aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilirler.

  • 17 farklı ülkede minimum 2 haftadan 52 haftaya kadar Dil Programları

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Çince

  • Uluslararası ve Ulusal Sınavlara Hazırlık Programları

TOEFL, IELTS, GMAT, GRE, DELE, CILS, DELF/DALF, TestDaF , CELTA, DELTA

  • Staj (Amerika)
  • Kredili/Kredisiz Üniversite öğrencilerine yönelik Yaz Okulu Programları
  • Lisansüstü Sertifika ve Diploma Programları
  • Pre-Master (Master Hazırlık) Programları
  • Master Programları
  • Doktora Programları

 

Zeynep YARATAN

1967 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’n de tamamladıktan sonra, 1984 yılında Gazi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümüne girmiş ve o yıllarda okulumuz bünyesinde yer alan AİESEC Ankara yönetim kurulunda çalışmıştır. 1989 yılında University of  Illinois Champaign Urbana’da master programına başlamış, 1990 yılında Bank of America,  Seattle Washington’da çalışma hayatına başladıktan sonra  yüksek öğrenimini Seattle’da BOA’nın Seattle Pacific Üniversitesiyle ortaklaşa hazırladığı üst düzey yönetici yetiştirmeye yönelik özel bir MBA programından mezun olmuştur.

Bank of Amerika’daki beş senelik iş tecrübesi ve deneyimleriyle 1995 yılında kendi ticaret firmasını kuran Yaratan, başta Hindistan, Çin ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere birçok ülkeyle uzun yıllar uluslararası ticaret yapmıştır.

Çocuk sahibi olduktan sonra eğitim alanındaki çalışmalarına başlayan Zeynep Yaratan, Amerika Birleşik Devletlerinde yaşadığı 23 sene boyunca özellikle Seattle Metropolitan, Washington, Oregon ve California Eyaletleri, Midwest ve Northwest Bölgelerinde öğrencilerimize okul seçimi, başvuru, yerleşim ve adaptasyon süreçlerinde yardımcı olmuştur.

Zeynep KIVANÇ

1981 TED Ankara Koleji, 1985 Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi mezunudur. Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyonunu da almıştır. Ağustos 1985 – Ekim 1987 yılları arasında Ankara’da özel bir ana ve ilkokulun idareciliğini yaparken HU Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yüksek Lisans programına devam etmiştir.

1987 – 1993 yılları arasında İstanbul 1. Levent’ te 0-2 yaş grubu öğrencilere Kreş, 3-6 yaş grubu öğrencilere Anaokulu, 7-12 yaş grubu öğrencilere Etüt Eğitim Merkezi olmak üzere 3 ayrı okul açmış, aynı zamanda özel uzmanlık alanı olan özel eğitime muhtaç ‘Cerebral Palsy’ ve ‘Down Sendrom’ lu öğrenciler ile çalışmıştır. Bu okulların işletmeciliğini ailevi nedenlerden dolayı Ankara’ya dönmek zorunda kalana dek yürütmüştür.

1993 yılı Ocak ayından itibaren Yurt dışı Eğitim Sektöründe kariyerine devam etmeye karar vermiş ve aile şirketi olan MEC Gordion Akademi kurulmuştur. Kurulduğu ilk günden itibaren her yaş grubundan gelen tüm talepleri yerine getirmek hedeflendiği için 24 yıl içerisinde binlerce öğrenciye 22 ülkedeki çeşitli kategorilerdeki eğitim programlarına kapı açabilmiştir.

2016 yılında ise Türkiye’ye kısa bir süre önce dönen arkadaşı Zeynep Yaratan ile ortak çalışma yürütmeye karar vermiştir. Böylelikle Zeynep Yaratan’ ın Amerika’da biriktirdiği deneyim ve özellikle Amerika’da ki üniversitelerle ilgili donanımı Zeynep Kıvanç’ ın eğitim sektöründeki 30 yılı aşkın deneyimi ile birleşerek sektörde daha güçlü yer almalarını sağlamıştır.

Gazi Üniversitesi mezunlarından olan Zeynep Yaratan bu güçlü birlikteliği öncelikle Gazi Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarına ulaştırmayı istemiş ve bu platformdan yurt dışında eğitim alma hayali olan tüm Gazililere ulaşmaya karar vermiştir.

 

 

 

KOMİSYON ÜYESİ

Başkan : Zeynep YARATAN

  • Zeynep KIVANÇ
  • Serap BAŞPINAR